Hončová po bojovnom výkone už do 3. - finálového kola kvalifikácie v Bad Gasteine

14.07.2013 20:19

Michaela Hončová postúpila už do 3. - finálového kola kvalifikácie, keď v tom 2. zdolala Švajčiarku Conny Perrinovú 5:7 7:5 6:2 a to prehrávala už 5:7 a 1:4 a delí ju tak 1 víťazstvo od toho, aby si zahrala hlavnú súťaž WTA turnaja v Rakúskom Bad Gasteine, kde sa predstaví aj Anna Karolína Schmiedlová - teda len čerstvá finalistka ITF turnaja vo Francúzskom Biarritzi.

Michaela sa v 2. kole kvalifikácie tohto turnaja veľmi nadrela s nenasadenou hráčkou v kvalifikácii a 295. hráčkou sveta totiž prehrávala už 5:7 a 1:4, dkázala však zabojovať a zvíťaziť, keď v 2. sete otočila z 1:4 na 5:4 a po hladkom vyrovnaní súperky na 5:5, využila za stavu 6:5 svoj 2. setball a vyhrala 2. set rovnakým pomerom ako prehrala ten 1. a to 7:5. 3. set už patril jednoznačne Slovenskej hráčke, ktorá ho vyhrala 6:2 a zahrá si tak 3. - finálové kolo kvalifikácie na tomto turnaji, kde sa predstaví aj Anna Karolína Schmiedlová, ktorá vyzve v 1. kole hlavnej časti tohto turnaja 6. nasadenú a 69. hráčku sveta z Juhoafrickej republiky Chanelle Scheepersovú, ktorá ešte na začiatku tohto týždňa porazila v 1. kole WTA turnaja v Budapešti práve Michaelu Hončovú a bola tiež na Budapešťskom turnaji 6. nasadená. Ak by sa Kaji podarilo postúpiť v ďalšom kole by si zahrala s víťazkou z duelu Elina Svitolinová - kvalifikantka, ktorou môže byť aj Michaela Hončová, ak by sa tak stalo a Kaji a aj Michaele by sa podarilo postúpiť do 2. kola kľudne by sme mohli vidieť v 2. kole tohto turnaja Slovenský súboj o štvťfinále.