Kližan nečakane končí v 2. kole na turnaji ATP Stuttgart na rakete Roberta Bautista Aguta

10.07.2013 13:43

Martin Kližan ako 8. nasadený hráč nestačil na Španielskeho 58. hráča sveta Roberta Bautista Aguta v troch setoch 7:6(3) 1:6 4:6.

Martinovi 1. set celkom vyšiel vypracoval si tiebreak v ktorom jednoznačne velil a bol lepším hráčom a set tak získal v pomere 7:6 v tiebreaku 7:3. V 2. sete jasne dominoval súper a 2. dejstvo tak získal s jediným strateným gamom 1:6. Do 3. setu vstúpil lepšie Bautista Agut - ten si udržal podánie a hneď následne si zobral Martinove podánie a viedol už 2:0. Bautista Agut viedol 5:3, keď šiel podávať na víťazstvo, Martin sa však mierne prebral, zobral súperovi podánie a znížil tak na 4:5 a šiel podávať. Bautista Agut si však už víťazstvo nenechal zobrať a break si zobral späť, a 3. dejstvo tak získal pre seba pomerom 4:6. Martin sa tak lúči s týmto turnajom vo dvojhre,  vo štvorhre ho čaká zápas 2. kola po boku s Lukášom Dlouhým proti čisto Poľskej dvojici - Tomasz Bednarek/Mateusz Kowalczyk.