Schmiedlová bez problémov do semifinále

11.07.2013 14:37

Anna Karolína Schmiedlová si bez problémov poradila v dnešnom štvrťfinálovom zápase s Ukrajinkou Oľgou Savchukovou v dvoch setoch 6:2 6:3 a postúpila tak už do semifinále ITF turnaja v Biarritzi.

Anna hrala od začiatku rozpačito na servise, ale čo bolo kľúčové jej súperka ešte rozpačitejšie. Do stavu 3:2 v 1. sete sa hralo iba na breaky, od tohto stavu bol 1. set jasnou záležitosťou pre Anuu Karolínu Schmiedlovú a 1. set tak vyhrala celkom presvedčivo 6:2. V 2. sete viedla Karolína opäť už 5:2, ale jej súperka podávala na udržanie sa v zápase a game na vlastnom podáni sa jej podarilo vyhrať. V ďalšom game podávala naša hráčka už na víťazstvo v zápase a po premenení 3. matchballu sa jej podarilo zápas uhrať vo svoj prospech. V ďalšom kole, teda v semifinále tohto turnaja v Biarritzi sa Anna Karolína Schmiedlová stretne s domácou hráčkou - Francúzskou Laurou Thorpeovou, ktorá len pred pár minútami zdolala Nemku Anne Schaeferovú v dvoch setoch 6:1 6:4.